Jak kupić dobry smartfon?

Nowoczesny smartfon w bardzo niewielkim stopniu podobny jest do używanego dawniej telefonu komórkowego. Powoduje to, że jego kupno jest zadaniem o wiele trudniejszym, niż można by przypuszczać. W końcu co osoba, która chce tylko kupić telefon, może wiedzieć o procesorach, rozdzielczościach ekranu czy też systemach operacyjnych?

Jaki ekran?

Podstawową sprawą podczas kupowania smartfona, jest wybranie przed zakupem odpowiedniego dla siebie typu wyświetlacza. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie wyświetlacz określa to, jak smartfony (zobacz) są duże, czy też jak działają. Na szczęście wybór jest stosunkowo prosty. Najlepiej trzymać się tego, aby posiadać telefon o ekranie około 6 cali, co zapewni odpowiednio duży ekran, lecz nadal poręczną wielkość telefonu. Jeśli chodzi natomiast o jego rozdzielczość, to nie powinna ona być ani mniejsza, ani większa niż full HD.

System operacyjny

Wybór systemu operacyjnego ogranicza się do dwóch wersji, które jednocześnie określają to, jakiego producenta telefon się nabędzie. Na rynku znaleźć bowiem można model z Androidem oraz iOS, który dostępny jest jedynie na telefonach marki Apple. Android jest rozwiązaniem tańszym, bardziej dostępnym oraz charakteryzującym się mnogością funkcji. iOS jest natomiast o wiele łatwiejszy w obsłudze, jest stabilniejszy i bezpieczniejszy, niestety telefony z tym systemem kosztują nieco więcej.

Podzespoły telefonu

Ostatnią sprawą, o której trzeba pamiętać, wybierając telefon komórkowy, to jego podzespoły. Na szczęście nie jest tu wymagana większa, specjalistyczna wiedza, ponieważ wybór ogranicza się tak naprawdę do ceny urządzenia. W przypadku, gdy kupuje się smartfona poniżej tysiąca złotych, otrzyma się sprzęt niezbyt dobry, który posiadać będzie podzespoły na dość niskim poziomie. Najlepszym zakupem będzie telefon do 2 tysięcy złotych, który nadal nie będzie zbyt drogi, lecz posiadać będzie części o bardzo dobrej jakości i szybkości. Powyżej 3 tysięcy złotych da się nabyć już model topowy, który charakteryzuje się najlepszymi na rynku możliwościami.