Jak wykorzystać Jokery w Rummikub?

Jokery są bardzo mocnymi tabliczkami, dzięki którym można przeciągnąć wygraną na swoją stronę. Osoby, które chcą dobrze grać w Rummikub, powinny w pierwszej kolejności dowiedzieć się właśnie, jak wykorzystać Jokery, aby przechytrzyć pozostałych graczy.

Strategia gry

Rummikub (https://tantis.pl/rummikub-standard-p563017) jest jedną z tych gier planszowych, która od graczy wymaga nie tylko logicznego myślenia, ale również planowania i błyskawicznego reagowania na działania pozostałych graczy. W grze tej oprócz spostrzegawczości przydać się może oczywiście nieco szczęścia. Proste zasady wbrew pozorom nie oznaczają wcale łatwej wygranej. Gracze mogą skorzystać z wielu różnych strategii zwłaszcza, jak rywalizuje się z doświadczonymi zawodnikami.

Jak wykorzystać Jokery?

W standardowym zestawie najczęściej dostępne są cztery różne Jokery. Klasyczny Joker jak powszechnie wiadomo wykorzystywany jest do zastępowania dowolnej kostki. W wersji Twist, można jednak skorzystać z trzech dodatkowych Jokerów, które znacząco urozmaicają grę. Joker regularny wykorzystywany jest oczywiście w kluczowych momentach rozgrywki do zastępowania brakujących tabliczek w serii albo grupie. Pamiętać należy o tym, że Joker ma taką samą wartość, jak kostka którą zastępuje. Jeżeli na stole znajduje się oczywiście układ z Jokerem, to gracze mogą go zastąpić tabliczką za którą odpowiada.

Jokery Twist – co trzeba wiedzieć?

Podwójny Joker jak sama nazwa wskazuje zastępuje dwa numery. Gracze, którzy chcą go uwolnić, mogą zastąpić aż dwie kostki na stole nie tylko ze swojej tabliczki, ale również z obu miejsc na raz. Ciekawą funkcję posiada Joker Zmiany Koloru, dzięki której można połączyć dwa dowolne kolory. Jest to najprostszy sposób, aby totalnie zaskoczyć przeciwników w najmniej spodziewanym momencie. Joker Lustrzany wykorzystywany jest z kolei do stworzenia tzw. zestawu lustrzanego. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że to samo co znajduje się po lewej stronie Jokera Lustrzanego, musi oczywiście znaleźć się po prawej stronie. Lustrzany Joker dodawany jest zawsze pośrodku serii.