Komputer czy konsola do gier?

Granie w gry komputerowe już od dawna nie jest zabawą zarezerwowaną tylko dla dzieci. Wraz z dorastaniem pokolenia, które pierwsze grało w gry, zabawa ta stała się równie popularna i powszechna, co oglądanie filmów lub czytanie książek. Problem jest w tym, że cały czas nierozwiązany pozostaje problem, czy kupić do gier komputer stacjonarny, czy też może lepiej nabyć konsolę?

Komputer stacjonarny do grania w gry?

Dla wielu osób komputery stacjonarne były pierwszym kontaktem z wirtualną rozrywką. Nic dziwnego, w końcu to właśnie na tych maszynach swego czasu powstawały najlepsze gry. A jak to wygląda obecnie?

Komputer stacjonarny, który miałby być wykorzystywany do gier, to przede wszystkim olbrzymi koszt. dodatkowo liczyć się trzeba z tym, że co jakiś czas niezbędna będzie wymiana któregoś z jego podzespołów, aby nadal możliwe było uruchamianie najlepszych gier.

Za te pieniądze komputer oferuje jednak o wiele lepszą jakość wirtualnej rozrywki niż konsola. Grafika jest ładniejsza, płynniejsza, a także pozwala na swobodne wybieranie jej ustawień. A dodatkowo komputery stacjonarne mogą być oprócz grania w gry wykorzystywane do znacznie większej ilości zastosowań. Od przeglądania internetu, po oglądanie filmów, aż na pracy kończąc.

Ofertę sprzedażową komputerów do gier i nie tylko można znaleźć w tym miejscu.

A może lepiej wybrać konsolę do gier?

Skoro komputer stacjonarny jest tak dobry, to po co właściwie wybierać konsole do gier? Okazuje się, że i one posiadają wiele zalet i często także cech, które są nieosiągalne dla komputera.

Przede wszystkim konsola jest produktem o wiele tańszym. Często nawet 4-krotnie. Dodatkowo raz kupiona, przez cały okres trwania danej generacji, będzie w pełni sprawna i kompatybilna ze wszystkimi grami. Nie można też zapominać o tym, że wielu graczy bardzo sobie ceni komfort i można by powiedzieć beztroskę grania na konsoli. Zawsze wszystko działa, nie trzeba się martwić o sterowniki czy też aktualność systemu.

Ostatnimi czasy znacznie zwiększyła się też uniwersalność konsoli. Co prawda nadal nie można na niej programować, czy też generować grafiki lub obrabiać zdjęć, lecz bez problemu można przeglądać internet czy też oglądać filmy.